KIM 2018

Dňa 22.6.2018 Jaroslav Melega a Filip Tomaško zorganizovali slávnostný ceremoniál spojený s odovzdávaním prestížnych ocenení s názvom KIM.

Hodnotiaca komisia pri tejto príležitosti ocenila dlhoročnú a namáhavú prácu študentov Krompašského Gymnázia, ktorí sa dlhodobo iniciujú v oblasti Literatúry, Fotografie, Športu, Výtvarného umenia, Hudby, Vedy a techniky a Videotvorby. V úvode ceremoniálu sme si spoločne zaspomínali na ťažké a krušné chvíle, ktoré sa udiali za uplynulý školský rok v spoločnosti, ale aj na svetovej YouTube scéne. Následne naši exkluzívni hostia odovzdali sošky KIM v jednotlivých kategóriách, čo bolo doprevádzané hudobnými a kultúrnymi vstupmi.

Program sa samozrejme nezaobišiel ani bez komercie. Známy akordeónový virtuóz Adam Sokolský obohatil program o krst svojho úplne prvého CD albumu s názvom Adamove Koledy, čo doplnil projekciou svojej úplne prvej komerčnej reklamy, ktorú natočil špeciálne iba pre tento event. Medzi ocenenými žiakmi najviac zažiaril Peter Rybár, ktorý si prevzal sošku v kategórií Šport a všetkých príjemne prekvapil svojou veľmi dojemnou ďakovnou rečou.

Tohto roku sa hodnotiaca komisia rozhodla udeliť aj Špeciálnu cenu, ktorú získal Samuel Horváth, za jeho obrovský prínos v oblasti YouTube tvorby. Okrem toho vyhral aj UHD televízor od Samsungu za najdlhšiu ďakovnú reč. Samuel Horváth v nej verejnosti priblížil svoj nový projekt – Road to One Tousend, ale aj ťažký život youtubera. Tento ročník sa niesol aj v znamení nedokončených projektov. Všetko to začalo nedokončeným STAR WARS filmom s podtitulom The Faith Awakens, a vygradovalo až k hlavnému bodu programu a tou bola neslávne známa Not Illegal Show: Valentine’s Day.

Organizátori Jaroslav Melega a Filip Tomaško o tomto projekte hovoria iba v skratke: ,,Príde nám to ako plytvanie časom. Všetky tie zbytočnosti v živote. Ráno sa zobudíme, odídeme do školy, učíme sa aby sme sa večer mohli opäť učiť a tak stále dookola. My sme však chceli niečo viac. A čo sa dá chcieť viac ? My sme však chceli niečo viac. NECHCELI SME BYŤ LEN ROVNAKÍ AKO, ALE LEPŠÍ NEŽ. PRETOŽE TOTO JE ŽIVOT A NIČ VIAC UŽ NEBUDE, TAK HO ŽIME NAPLNO!“

Zoznam víťazov

KategóriaVíťaz
LiteratúraBarbora Hudáková
Výtvarné umenieKamila Jenčíková
Hudobné umenieDenisa Jánošová
FotografiaAlexandra Múdra
Digitálne umenieJaroslav Melega a Filip Tomaško
ŠportPeter Rybár
Veda a technikaBarbora Pacovská a Nikola Mikulová
Špeciálna cenaSamuel Horváth

Fotografie

Videozáznam