19? TO VÁŽNE? NEJAK SKORO, ČI?

Príde mi, akoby to bolo včera, čo som takto pred rokom písal príspevok k mojím 18. narodeninám a tešil sa z toho, že sa mi pomyselne otvárajú dvere do sveta dospelákov. A aj keď dnes s odstupom jedného roka už môžem sám vykonávať právne úkony, nie len vo svojom mene, dokonca môžem sám šoférovať rýchle autá s neobmedzenou kubatúrou a môžem robiť mnoho ďalších vecí, ktoré som predtým nemohol, respektíve nemohol legálne, uplynulý rok sa s určitosťou zaradí medzí tie najsmutnejšie, najkomplikovanejšie, no zároveň najzaujímavejšie v mojom živote.

Dnes je ten deň, kedy oslavujem svoje v poradí už 19. narodeniny, inak povedané svoju poslednú -nástku. Oddnes by som mal na otázku, koľko mám rokov, odpovedať 19. Osobne si však myslím, že je táto otázka formulovaná zle, pretože sa ňou v skutočnosti pýtame na niečo, čo nikto z nás nevie. Veď kto z nás vie, koľko rokov v skutočnosti má? Nikto. Rovnako tak neviem ani ja, či mám tých rokov ešte 19 alebo 100, či dokonca možno už nemám ani len jeden rok života. Jediné, čo s určitosťou všetci vieme, je, koľko rokov už nemáme. No ale toto nie je problém, nad ktorým sa chcem teraz večer zamýšľať…

Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí tu pre mňa boli počas posledného roka a boli mi oporou v tomto neľahkom období, spôsobenom nie len koronou. Situácia, ktorá nás všetkých zasiahla nás veľa naučila, ukázala nám, že ak treba, tak sa vieme všetci zomknúť a bojovať za spoločný cieľ, v tomto prípade za zdravie nás všetkých. Verím, že nám táto schopnosť ostane aj v budúcnosti, pretože ak budeme k sebe všetci aspoň trocha ľudskí, tak spoločne s určitosťou zvládneme všetko.

Na záver by som chcel vysloviť prianie, aby bol ten ďalší rok vo všetkých ohľadoch lepší pre každého z nás a prajem nám všetkým to iste, čo ste mi dnes mnohí priali. Prajem nám, aby sme boli všetci hlavne zdraví, šťastní, usmievaví, a aby nikomu z nás nechýbala láska, pretože láska je to, čo robí aj z čiernobieleho sveta, v ktorom sa častokrát ocitneme, farebný.

PS: Ďakujem všetkým tým, ktorí si na mňa dnes spomenuli a zablahoželali mi. ❤️

Facebook komentáre