Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí tu pre mňa boli počas posledného roka a boli mi oporou v tomto neľahkom období, spôsobenom nie len koronou.

Chcel by som sa úprimne poďakovať všetkým, ktorí tu pre mňa boli počas posledného roka a boli mi oporou v tomto neľahkom období, spôsobenom nie len koronou.
Žijeme v dobe, v ktorej sa všetci za niečím náhlime. Niektorí z nás sa zaslepene snažia naplniť svoje materiálne túžby, iní si zas potrebujú dokazovať, že sú tí najusilovnejší z usilovných. Dokážeme však naplniť svoje ambície a ciele bez toho, aby sme si dopriali zaslúžený odpočinok?
Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie som sa rozhodol uverejniť moju úvahu na celoštátne kolo Olympiády ľudských práv na tému: Potrebuje moja generácia nový November? Tu je jej plné znenie.
Všetko sa to začalo 1. októbra 2001, čiže ak sú moje výpočty správne, tak dnes by to malo byť presne 18 rokov, odkedy som prvýkrát uzrel svetlo tohto sveta.
21. storočie – vek, v ktorom sme neustále obklopovaní negatívne zmýšľajúcimi ľuďmi, ktorých jedinou životnou náplňou je hľadať dôvody a argumenty, prečo nerobiť nič nezvyčajné, v tom lepšom prípade, ako byť, čo najvzornejším členom stáda. Sú však títo ľudia naozaj, tak pesimisticky naladení alebo sa svojím postojom iba snažia zakryť skutočnosť, že sa boja vystúpiť z davu a bojovať za svoje sny a ciele?
Výpis klasifikácie, prospechu, správania a dochádzky, pre niektorých vytúžené ocenenie ich polročnej práce, pre iných iba ďalší papier bez žiadnej pridanej hodnoty. Má však tento kancelársky papier vôbec nejaký praktický význam?
Aj keď sa toho za posledných 12 mesiacov stalo naozaj veľa dobrého aj zlého, tak rok 2018 sa určite zaradí medzi tie najviac zaujímavé v mojom živote, veď posúďte sami…
Dnes žiaľ žijeme v dobe, v ktorej je na nás všetkých vyvíjaný zo všetkých strán veľký tlak a vysoké nároky.
Svet, v ktorom všetci žijeme je odrazom smerovania nás všetkých. Niet pochýb o tom, že tak ako my, tak aj svet okolo nás sa neustále vyvíja a mení. To čo je dnes rekord, je zajtra norma. To čo je dnes nemožné, je zajtra bežné.
Ľudský druh sa odpradávna snaží porozumieť svojej existencií a hľadá, čo najrealistickejšie vysvetlenie pre fungovanie nášho sveta. Niektorí vysvetlenie našej existencie hľadajú v náboženstvách, iní zas v teoretickej fyzike. Podľa niektorých mysliteľov, nás práve naša túžba poznávať a hľadať odpovede na naše otázky, najviac odlišuje od ostatných živočíchov, s ktorými sa delíme o našu malebnú planétku Zem, ktorá mimochodom obieha okolo úplne priemernej hviezdy, kdesi pri okraji Mliečnej dráhy. Dnes už vieme, že teórie z obdobia rannej gréckej filozofie s najväčšou pravdepodobnosťou neopisujú svet, v ktorom žijeme dostatočne racionálne a odborne. Poďme sa však spoločne pokúsiť pochopiť, ako sa na náš svet pozerali filozofi z Milétskej školy.
Všetci sme výsledkom príbehov, ktoré každodenne prežívame. Niet pochýb o tom, že naše životy najviac ovplyvňujú priatelia a rodina. To do akej rodiny sa narodíme si nikto nevyberá. Priateľov si však naopak vyberá každý z nás sám. Poďme sa preto spoločne zamyslieť nad tým, koho môžeme považovať za priateľa, a akú úlohu by mali priatelia zohrávať v našom živote.