KIM 2019

Dňa 31.5.2019 som v spolupráci s občianským združením Unique&Limited
zorganizoval v poradí už druhý ročník slávnostného odovzdávania
ocenení KIM, študentom Krompašského Gymnázia.

Aj tento rok ocenenia odovzdali naši prestížni hostia študentom, ktorí za posledný rok vyvíjali značné úsilie a dosiahli patričné úspechy, či už v umeleckých alebo vo vyslovene vedeckých kategóriách. Aby boli výsledky naozaj objektívne, organizátori sa rozhodli vytvoriť pre žiakov triedy príma zvlášť kategoóriu – BABY KIM. Výber nominácií a výhercov zabezpečila výberová komisia zložená z pedagógov a predsedu žiackej školskej rady našej školy.

V úvode sme si už tradične spoločne prostredníctvom úvodného videa zaspomínali na zábavné, ale aj krušné chvíle, ktoré sa udiali za posledný školský rok. Tohtoročný program sa niesol v znamení porušovania ľudských práv a slobôd. O potrebe ochrany ľudských práv a slobôd nám viac v krátkej prezentácií porozprával ľudskoprávny aktivista Martin Sýkora, z pobočky Amnesty International na Slovensku. Program svojim spevom spestrila aj víťazka kategórie Hudobné umenie – Alexandra Múdra.

Na záver programu bolo udelené ocenenie Absolútny KIM, ktoré získala študentka Jana Hennelová, ktorej sa v Biologickej olympiáde podarilo prebojovať až na medzinárodné kolo v Iráne, kde získala bronzovú medailu. Pevne verím, že sa Vám tento ročník odovzdávania cien KIM páčil a už teraz sa teším, čo prinesie budúci ročník.

Zoznam víťazov

KategóriaVíťaz
LiteratúraAlexandra Múdra
Výtvarné umenieNikola Mikulová
Hudobné umenieAlexandra Múdra
Digitálne umenieMatej Ondov
ŠportSamuel Gurčík
Veda a technikaJana Hennelová
Humanitné vedyJaroslav Melega
BABY KIMIna Svobodová
Absolútny KIMJana Hennelová

Fotografie