Je lepšie žiť jeden rok ako vlk, ako desať rokov ako ovca

Všetko sa to začalo 1. októbra 2001, čiže ak sú moje výpočty správne, tak dnes by to malo byť presne 18 rokov, odkedy som prvýkrát uzrel svetlo tohto sveta.

Za ten čas sa toho v mojom živote veľa zmenilo a veľa som toho s vami zažil, za čo vám všetkým úprimne ďakujem. Teraz, keď sa na to spätne pozerám, tak už len spomínam na tie krásne detské časy, počas ktorých bolo mojou jedinou starosťou poukladať si autíčka na poličku.

Časy sa menia a dnes sa zo mňa údajne stáva „dospelák“. Oddnes už môžem slobodne voliť, šoférovať rýchle autá a v mnohých veciach rozhodovať sám. Ako azda všetko, aj toto má svoje výhody, ale aj nevýhody. S plnoletosťou totiž neprichádza len sloboda ale predovšetkým veľká zodpovednosť (nenarážam teraz na neplánovaný predĺžený pobyt v Leopoldove).

V najbližšej dobe ma čaká mnoho nových výziev a neľahkých úloh, a preto môžem s určitosťou povedať, že nasledujúcich päť rokov bude oveľa náročnejších a ťažších, ako päť rokov predchádzajúcich, ale takto to osobne pokladám za správne.

Na záver mi ostáva len dúfať, že sa pri mojej aktuálnej životospráve dožijem aspoň trojnásobku svojho súčasného veku, ale veď ako sa hovorí, je lepšie žiť jeden rok ako vlk, ako desať rokov ako ovca.

Facebook komentáre