To najlepšie z roku 2018 alebo zmení sa niečo v roku 2019?

Práve dnes je ten deň, kedy sa všetci lúčime so starým rokom a už o pár hodín budeme vítať ten nový. Aj keď sa toho za posledných 12 mesiacov stalo naozaj veľa dobrého aj zlého, tak rok 2018 sa určite zaradí medzi tie najviac zaujímavé v mojom živote, veď posúďte sami…

Dnes si všetci spoločne prajeme „Šťastný Nový rok!“, dávame si nesplniteľné novoročné predsavzatia a poniektorí trávime posledné hodiny starého roka odpaľovaním zábavnej pyrotechniky na verejných priestranstvách. Ale viete vôbec, aký ten nasledujúci rok v skutočnosti budete mať?

Budete ho mať úplne rovnaký ako všetky doteraz.

Žiadne šťastné a nešťastné roky totiž neexistujú. V skutočnosti je to len ďalších 365 dní Vášho života, ktoré budú len obrazom toho, aký ste človek a charakter. A napriek tomu, že sa postupom času každý z nás vyvíja a mení, podstata toho kým sme vo vnútri ostáva stále rovnaká.

Pesimisti si aj tento rok nájdu dôvod, prečo nadávať a optimisti dôvod, prečo sa zasmiať. Závistlivci budú stále ohovárať a dobrí ľudia ostanú dobrými ľuďmi. Tí, ktorí vedia zarábať veľké peniaze ich budú vedieť zarobiť aj tento rok, a z tých, ktorí sa v živote uspokojili s priemerom sa určite nestanú milionári. Pre poserov bude opäť všetko problém a pre odvážnych nič nemožné. 

Nasledujúci rok bude skrátka rovnaký ako tie predošlé, rovnaký ako Váš život a rovnaký ako ste Vy sami, napriek tomu Vám prajem do roka 2019, všetko len to najlepšie a držím Vám palce, aby ste svoje plány premenili na skutočnosť.

Pretože môžeme dokázať všetko, čo len budeme chcieť… Chce to len odvahu o tom snívať, vytvoriť realistický plán a pevnú vôľu, premeniť ho na skutočnosť.

Facebook komentáre